لباس زیر زنانه, لباس زیر

نکاتی برای خرید سوتین

نکاتی برای خرید سوتین

خرید لباس زیر مثل سوتین برای خانم ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. انواع مختلفی از سوتین در بازار لباس زیر وجود دارد که برای خرید آن ها باید به نکات ویژه ای توجه نمود. توجه نکردن به این نکات باعث می شود تا نتوانید یک سوتین مناسب خریداری کنید. در این جا به چند نکته درباره خرید سوتین اشاره می کنیم. حتما در زمان خرید هر سوتینی را که انتخاب می کنید به بندهای آن توجه نمایید.

بندها نقش بسیار مهمی در فرم یک سوتین دارند. بند سوتین باعث می شود تا کاپ های آن در وضعیت مناسبی قرار بگیرند و فرم دهی خوبی داشته باشند. زمانی که یک سوتین مناسب سایز خود را می پوشید، نباید بندهای آن آویزان شده باشد و باید در قسمت بالای آن بتوانید دو انگشت خود را جا دهید. هیچ گاه نباید سوتینی را بپوشید که بندهای آن خیلی سفت و تنگ هستند.

خرید سوتین مناسب شما:

خرید انواع سوتین

 

سوتین باید کاملاً احساس راحتی داشته باشد و نباید هیچ فشاری بر روی بدن شما ایجاد کند. نکته دیگری را که در هنگام خرید سوتین باید به آن توجه کنید این است، که کاپ آن کاملاً روی سینه شما قرار بگیرد و هیچ گونه چین خوردگی روی کاپ وجود نداشته باشد. اگر سوتینی را که می پوشید سینه شما از بالای کاپ آن بیرون می زند و احساس تنگی دارید، یعنی سایز مناسب سوتین را انتخاب نکرده اید.

مناسب ترین سوتین برای سایز شما به گونه ای است که کاپ آن کاملاً سینه را بپوشاند و هیچ احساس ناراحتی ایجاد نمی کند. همیشه با توجه به فرم اندام خود سوتین را انتخاب کنید. اگر شما جزو خانم هایی هستید که از سوتین های فنردار استفاده می کنید کاملاً کاپ آن باید روی سینه شما قرار بگیرد و هیچ گونه بیرون زدگی در اطراف آن وجود نداشته باشد.

اگر سوتین فنردار استخوان سینه شما را لمس می کند یعنی سایز آن را درست انتخاب نکرده اید. همچنین فنر سوتین باید سینه را به سمت داخل فشار دهد. قبل از خرید حتما سایز اصلی سوتین خود را بدانید و با توجه به آن سوتین خریداری کنید. برای خانم هایی که دارای سینه های متفاوت هستند و سایز آن ها با یکدیگر تفاوت دارد حتما سراغ فروشگاه هایی بروند که این سوتین های خاص را به فروش می رسانند.

برای این که بتوانید یک سوتین مناسب خود خریداری کنید بهتر است از قبل درباره انواع سوتین اطلاعاتی بدست آورید و سبک ها و جنس های آن ها را بشناسید. برای هر خانمی لازم و ضروری است که یک سوتین مجلسی و چند سوتین معمولی برای استفاده روزانه داشته باشد. خانم هایی که فعالیت های ورزشی انجام می دهند باید از سوتین های ورزشی استفاده کنند. همچنین یک سوتین راحت برای زمان استراحت خود خریداری کنید و در هنگام خواب آن را بپوشید.

 

نکات کاربردی درباره سوتین که خانم ها باید بدانند

نکات کاربردی درباره سوتین که خانم ها باید بدانند

 

نکات کاربردی درباره سوتین که خانم ها باید بدانند

همان طور که گفته شد سوتین های مختلفی در بازار وجود دارد که با توجه به نحوه استفاده آن ها و کارکردی که دارند خریداری می شوند. یکی از مواردی که تمام خانم ها باید به آن توجه کنند این است که برای استفاده روزانه خود از سوتین های معمولی و راحت استفاده کنند که از الیاف نخی ساخته شده اند. هیچ گاه نباید در هنگام خواب سوتین های فانتزی را بپوشید

زیرا سوتین های فانتزی همان طوری که از نامشان مشخص است طراحی فانتزی دارند و فقط برای مدت کوتاهی استفاده می شوند. همچنین پوشیدن سوتین های فنردار و جک دار در هنگام خواب مشکلات زیادی برای سینه ها ایجاد می کند زیرا ساختار این سوتین ها به گونه ای است که خون رسانی به سینه را مشکل می کنند.

همچنین پوشیدن سوتین های تنگ در هنگام خواب باعث می شود تا حساسیت های پوستی ایجاد شود. هرگز نباید سوتین هایی که خیس و مرطوب هستند را پوشید زیرا باعث عفونت های قارچی می شوند. در هنگام شستشوی سوتین باید آن ها را در کیسه های مخصوص و یا محفظه هایی که برای شستن سوتین می باشد قرار داد. بهتر است سوتین هایی که پارچه های لطیف و حساسی دارند با دست بشویید. شستن انها با آب نیمه گرم و صابون باعث می شود تا الیاف آن ها دچار پوسیدگی نشود. اگر بعد از شستن سوتین احساس می کنید که هنوز کثیف است بهتر است آن ها را مدت زمان زیادی در آب خیس کنید و مواد شوینده ی مناسب به آن ها بزنید .

چه سوتینی برای فرم های مختلف سینه مناسب است

توجه کردن به فرم و مدل سینه ها باعث می شود تا شما سوتین مناسبی را انتخاب کنید. همان طور که گفته شد انواع مختلفی از سوتین وجود دارد که در طرح ها و مدل های مختلفی دوخته می شود. خانم ها دارای فرم سینه متفاوت هستند و معمولاً به صورت پر، بالا پر و یا پایین پر می باشند. همچنین سینه ها ممکن افتاده یا گرد باشند.

برای خانم هایی که دارای سینی هایی هستند که قسمت پایین تر آن ها پر می باشد و دچار افتادگی سینه هستند باید سوتین هایی را بپوشند که سینه های آن ها را به سمت بالا لیفت کند. سوتین های جک دار و یا فنردار و همچنین سوتین های نیم کاپ برای این نوع از فرم سینه ها بسیار مناسب است. خانم هایی که دارای سینه هایی هستند که در قسمت بالایی آن ها پر می باشد و برآمدگی دارد بهتر است از مدل هایی استفاده کنند که دکلته و نیم کاپ نیستند.

 

چه سوتینی برای فرم های مختلف سینه مناسب است

چه سوتینی برای فرم های مختلف سینه مناسب است

 

پوشیدن سوتین های دکلته برای این خانم ها باعث می شود تا تمام سینه آن ها از قسمت بالا بیرون زده باشد. این خانم ها باید سوتین هایی را بپوشند که کاپ های بزرگ و پوشیده ای دارد تا تماماً سینه آن ها را بپوشاند. خانم هایی که دارای سینه های پر هستند باید سوتین هایی را بپوشند که کاپ آن ها مثلثی است.

این سوتین ها باعث می شوند تا سینه به سمت داخل جمع شود و مانع از افتادگی آن ها می شود دختران جوانی که در سن بلوغ و رشد هستند بهتر است از سوتین های دخترانه استفاده کنند که مخصوص آن ها طراحی شده است. این سوتین ها از الیاف نرمی هستند و همچنین سایز کوچکی دارند. علاوه بر این ها خانم هایی که در دوران شیردهی می باشند حتما از سوتین های مخصوص این دوران استفاده کنند که به صورت جلو باز شونده هستند.

خرید سوتین مناسب شما:

 

خرید انواع سوتین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *