لباس زیر زنانه, لباس زیر

فروشگاه اینترنتی شورت و سوتین زنانه

فروشگاه اینترنتی شورت و سوتین زنانه

ترند مدا – بورس فروش لباس زیر که یک فروشگاه اینترنتی شورت و سوتین زنانه می باشد و انواع مدل های شورت و سوتین زنانه را در اختیار شما قرار می دهد تا با سلیقه مد نظرتان انتخاب خوبی در لباس زیر داشته باشید.

برای دیدن محصولات با قیمت روز به لینک زیر مراجعه کنید :

ورود به فروشگاه

انواع اندام

به طور کلی می توان هر اندامی را در سه قسمت مورد بررسی قرار داد، قسمت بالایی اندام که نواحی سر، شانه، کارور وسینه؛ قسمت میانی اندام شامل کمر و باسن و قسمت تحتانی اندام که از باسن تا مچ پاست. هرگونه تزیین و برشی در این نواحی بسیار چشمگیر است. این نواحی بیشترین دید را به خود معطوف می سازند و در زیباسازی یا آسیب رسانی به بدن بسیار مؤثر هستند. بنابراین یک طراح لباس موفق با شناخت ویژگی های خطوط و استفاده مناسب از آنها روی اندام، در به جلوه در آوردن زیبایی ها و پوشاندن معایب اندام می کوشد.

نوعی از تقسیم بندی شکل اندام و راهکارهای اصلاح آن به صورت ذیل است که در ادامه مباحث، دلیل این گونه اصلاحات بیان می شود:

١. اندام بلند و متناسب: این گونه افراد در انتخاب رنگ و فرم لباس آزادند. فقط این نکته وجود دارد که در صورت استفاده از خطوط عمودی، به بلندنمایی آنها تأکید می شود.

٢. اندام بلند و باریک: کاربرد اجزائی مانند شنل، کت کوتاه، دراپه های ملایم، کاربرد تفاوت رنگی در بالاتنه و پایین تنه، جیب های روکار و منحنی برای ایشان توصیه می گردد.

٣. اندام بلند و چاق: استفاده از پارچه های تیره وریزش دار، کاربرد خطوط ساده در لباس و چین های کمتر در لباس مناسب است.

۴. اندام کوتاه و متناسب: در صورت استفاده از خطوط عمودی، بربلندنمایی اندام می افزاید.

۵. اندام کوتاه و درشت: کاربرد خطوط افقی در لباس، پارچه های نقش دار که بزرگنمایی ایجاد کنند، تضادهای رنگی در لباس و پارچه های پرزدار و بافت دار توصیه نمی گردد. کاربرد پارچه های ریزش دارو لخت و استفاده از خطوط عمودی مناسب است.

۶. اندام با بالاتنه بلند: کاربرد برش ها در زیر سینه، خطوط افقی در بالاتنه، کفش با پاشنه بلند، بستن کمربند در بالاتر از خط کمر، استفاده از بلوز روی دامن یا شلوار وعدم کاربرد شلوار با فاق کوتاه مطلوب است.

۷. اندام با بالاتنه کوتاه: کاربرد برش های عمودی در بالاتنه، دامن های حاشیه دار، کمربند باریک وعدم کاربرد کفش با پاشنه بلند توصیه می گردد.

8. اندام با سینه های کوچک: استفاده از چین، دراپه، یقه های بزرگ، تور و تزئینات در اطراف خط سینه توصیه می گردد.

9. اندام با سینه های بزرگ: کاربرد رنگ های براق و کنتراست بالای رنگی و یقه های خیلی باز توصیه نمی گردد.

Womens shorts3

۱۰. اندام با سینه های بالاتر از حد معمول: کاربرد لباس هایی که چشم ها را از اطراف سینه دور کند.

۱۱. اندام با سینه های پایین تر از حد معمول کاربرد خطوط عمودی یا مایل به عمود در اطراف خط سینه توصیه نمی گردد.

۱۲. اندام با کمرباریک و باسن بزرگ: عدم کاربرد کمربند مگر به صورت باریک، عدم کاربرد لباس با کمر تنگ، کاربرد دامن با گشادی مناسب در بالای خط باسن و کاربرد تزئینات و رنگ ها در بالاتنه به نحوی که چشم را به سوی آن قسمت متوجه کند.

۱۳. اندام با کمر پهن و باسن کوچک: کاربرد دامن خمره ای و پارچه آهاردار با مناسب در اطراف خط باسن به نحوی که باسن حجیم به نظر برسد و پهنای کمری

۱۴. اندام با شانه افتاده: کاربرد اپل در بالاتنه لباس، کاربرد يقه های افقی و آستین ها چین های کم در بالای سرشانه مناسب است.

۱۵. اندام با پشت خمیده: کاربرد اپل به نحوی که خمیدگی را کمتر بنمایاند.

۱۶. اندام با شکم بزرگ و برجسته: کاربرد دامن راسته و بالاتنه با بلندای پایین تر از خطی توصیه می گردد. کاربرد کمربند و شال کمر مطلوب نیست.

۱۷. اندام با باسن برجسته: کاربرد دامن پلیسه و انواع آن مطلوب نیست. استفاده از رنگ های تیره و پارچه های ریزش دار برای این گونه اندام مناسب تر است.

۱۸. اندام با گردن کوتاه: استفاده از یقه های خوابیده و بدون پایه، کاربرد یقه های هفت و U شکل توصیه می گردد.

۱۹. اندام با گردن بلند: استفاده از یقه های فرنچی، اسکی، پوست، برگرددار و دستمال گردن توصیه می گردد.

۲۰. اندام با سرکوچک: کاربرد گونه ای از آرایش مو به نحوی که سر را متناسب جلوه دهد و لباس هایی که حجم اندام را کمتر بنمایانند.

۲۱. اندام با سر بزرگ: عدم آرایش موی حجیم و کاربرد انواع چین، اپل، دراپه در اطراف شانه ها، اندام را متعادل تر می نمایاند.

۲۲. اندام با شانه پهن: عدم استفاده از آستین های کیمونو، عدم استفاده از خطوط افقی در بالای خط سینه و عدم کاربرد اپل در لباس توصیه می گردد.

۲۳. اندام با دست بلند: استفاده از آستین کیمونوو چین های افقی در آستین یا در امتداد آن در بالاتنه توصیه می شود.

24 . اندام با بازوی بزرگ: استفاده از انواع آستین های دوتکه (کتی) و کاربرد خطوط عمودی در آستین مناسب است، بهتر است این افراد از لباس بدون آستین یا آستین کوتاه تا اطراف بازو خودداری کنند. انه ام را به شکل های دیگر نیز تقسیم بندی می کنند: اندام مثلثی باقاعده پایین، اندام ستونی طول و عرض های متفاوت اندام مثلثی باقاعده بالا و اندام ساعت شنی. لازم به ذکر است که اندام می تواند دارای این اشکال متفاوت باشد. اما با توجه به ساختار شکل دهی مد در فصل وسبک متفاوت هر طراح لباس، ایجاد هریک از این شکل ها در لباس برای نمایش اندام به همان شکل (سیلوئت)، نیز می تواند صورت گیرد. بدین ترتیب می توان شکل های دیگری را هم به این مجموعه اضافه کرد. شکل پیله ای (تخم مرغی) که باعث حجیم کردن بالاتنه و باسن می شود. شکل که باعث حجیم شدن بالاتنه و کوچک تر نمایندن پاها می شود. شکل امپایر که برگرفته از لباس همسر ناپلئون بناپارت (ژوزفین) است که در زیر سینه برش دارد و فروش سوتین و شورت و مایو فروشگاه اینترنتی شورت زنانه از آنجا اندام را برجسته تر می نمایاند. شکل پری دریایی که لباس تنگی است که از زیر زانو به حجمش اضافه می شود.

فروشگاه اینترنتی شورت زنانه

انواع صورت

صورت افراد بنا بر نوع استخوان بندی آن به شکل های متفاوتی دیده می شود و لذا برای متناسب نمایاندن آن می توان با انواع تزئینات مانند گوشواره و عینک و البته مدل مو، تعادل در ترکیب بندی را ایجاد کرد. صورت بیضی، متعادل ترین شکل صورت است. عموما صورت بیضی کمی کشیده است تا اینکه عریض باشد. گونه های استخوانی بزرگ دارد و چانه کمی باریک تر از پیشانی است و به کارگیری انواع مدل های مو، تزئینات (گوشواره و گردن بند) ویقه ها برای آن مناسب است. این افراد باید از عینک هایی استفاده کنند که تناسب طبیعی چهره را برهم نزند. صورت چهارگوش (مربعی شکل)، کمی خشن به نظر می رسد، عموما این افراد دارای چانه های بزرگ هستند. طول و عرض صورت تقریبا یکسان است. چانه و گونه های بزرگ و پهن، پیشانی بزرگ و فک پهن و بزرگ دارند و برای اصلاح آن از تزئینات با طرح های گرد و منحنی استفاده شود و نیز دقت شود تا بلندی موها این فرم را تشدید ننماید. از استفاده از عینک هایی که خطوط صورت را نمایان تر می کند اجتناب شود. استفاده از خطوط منحنی می تواند چهره را صاف تر و کشیده تر نشان دهد. فروشگاه اینترنتی شورت و سوتین زنانه انواع شورت و سوتین خدمت مشریان محترم ارایه میشود.

صورت مستطیل، دارای کشیدگی در پیشانی است عموما کشیدگی صورت نسبت به عرض آن در قسمت پیشانی و چانه یکسان است. در محل رویش موها و اطراف چانه، زوایایی دیده می شود که مدل موهای چتری برای آن ترجیح دارد. البته موهای بلند و صاف آن را کشیده تر از حالت معمول نشان می دهد. برای انتخاب عینک باید تأکید بر پهنای صورت داشت و زوایای اطراف صورت را از بین برد. صورت مثلث شکل باقاعده پایین که عموما عرض چانه ها در آن بیشتر از حد معمول است تناسب عرضی اطراف خط چانه بیشتر از عرض پیشانی است. مدل موها و سرپوش باید پهنای چانه را کمتر کند. عینک هایی که چشم را نسبت به اطراف شقيقه ها بکشاند برای این افراد مناسب است .

صورت مثلث شکل باقاعده بالا (قلبی شکل) این افراد عموما دارای فک پهن، پیشانی بلند، گونه های استخوانی و بزرگ و چانه کوچک هستند. که استفاده از تزئینات منحنی شکل و موهای مجعد و حجیم در اطراف چانه ها برای آن مطلوب است. برای انتخاب عینک باید سعی در کوچک نشان دادن قسمت های بالایی صورت و کوچک تر نشان دادن چانه کرد . صورت گرد، چهره را جوان تر و کم سن تر می نمایاند. عموما صورت گرد (دایره ای شکل)، تساوی میان طول و عرض صورت دارد. گونه های پر و پیشانی بلند و چانه گرد دارند. اغلب خطوط شکسته در صورت دیده نمی شود. استفاده از وسایل تزئینی منحنی شکل آن را تشدید می کند. استفاده از عینک هایی که صورت را گردتر می کند مناسب نیستند و بهتر است با ایجاد تضاد روی چهره، صورت را گردتر و کشیده تر نشان داد. عینک های گرد و مستطیل می تواند برای این افراد مناسب باشند.

تأثيرات خطوطا هر خط به طور حقیقی یا پیوست نقاط روی لباس، تأثیرات بصری خاصی را دارد. می تواند به صورت برش، تزئین، نقاط ناپیوسته مانند ردیف دکمه ها امتداد تزئینات باشد که سبب ایجاد خط می شوند، همچنین نقش پارچه هم می تواند مجموعه ای از خطوط باشد که به طورکلی حالتهای خط و تأثیرات آن روی اندام در ادامه توضیح داده می شود. خط عمودی: خط عمودی، خطی است ایستا، پرتحرک، مقاوم، مستحکم و شادی آفرین که به صورت برش و تزئینات در لباس به کار می رود. این خط از حداکثر امکانات جنبشی برخوردار است. اندام را بلندتر و باریک تر نشان می دهد. استفاده از خطوط عمودی با ضخامت های متفاوت در قسمت های مختلف اندام، تعابیر گوناگونی دارد. هر چه ضخامت خط عمودی بیشتر شود، به دلیل تأکید بر وسعت سطح بیشتر، خاصیت بلندنمایی کاهش می یابد . حرکت خط عمودی از پایین به بالا، صعود و سبک شدن را القا کرده و حرکت از بالا به پایین، افزایش وزن و کم کردن تحرک را باعث می شود. فروشگاه اینترنتی شورت و سوتین زنانه فروش متنوع انواع لباس زیر زنانه و مردانه به صورت آنلاین و حضوری.

ست شورت و سوتین زنانه

خط افقی: خط افقی، خطی است آرام و آرامش بخش با القای حس سکوت، سکون و اعتدال. خط افقی به صورت برش و تزئینات روی لباس به کار می رود. این خط در لباس سردتر، سنگین تر و وسیع تر به نظر می رسد. علاوه بر آن، هرچه موقعیت قرارگیری آن روی اندام به سمت بالای بدن برود، از وزن آن کاسته می شود. خط افقی دید را به سوی پهنا و در راستای عرضی افزایش می دهد، به همین دلیل می بایستی در کاربرد آن دقت لازم شود. معمولا خط افقی، باعث کوتاهنمایی شده و تأثیر چاق کنندگی روی اندام دارد. افزایش ضخامت خط افقی نیز باعث تأکید بر کوتاه و عریض نمایی می گردد. پس باید در کاربرد آن بر لباس افراد چاق دقت لازم به عمل آید. خط افقی با حرکت از راست به چپ، خطی قوی و با حرکت از چپ به راست ، حرکتی ضعیف را نمایان میسازد. البته قدرت حرکت خط افقی به لحاظ روان شناختی در میان افراد میتواند متفاوت باشد.

انواع برش افقی بر بالاتنه، موجب تاثیراتی بر اندام می شود که به چند نمونه (انواع برش یوک) اشاره می شود. وجود چین در زیر خط برش، باعث بر جسته نمایی سینه ها می شود. مدل های تنگ برای اندامی با شانه های افتاده مناسب است. مدل کمی جذب تر برای اندامی با سینه های کوچک تر و بدون سوتین توصیه میشود. مدل خیلی خیلی تنگ بر بلند نمایی بالاتنه و سینه ها کمک می کند.

خط مایل: خط مایل خطی است پویا و مخالف با سکون و ثبات. خط مایل دارای زوایای متعددی است. به طورکلی می توان این خطوط را به دو دسته تقسیم کرد: خطوط مایل نزدیک به افق و خطوط مایل نزدیک به عمود . دسته اول تا حدود زیادی خواص خطوط افقی (کوتاهنمایی وعریض نمایی) را به همراه پویایی و تحرک دارا می باشند. دسته دوم تا حدود زیادی خواص خطوط عمودی (بلندنمایی و باریک نمایی) را به همراه پویایی و تحرک دارا هستند. تغییر ضخامت خط مایل باعث کاهش یا افزایش قدرت آن می شود؛ برای مثال خط مایل نزدیک به عمود با ضخامت بیشتر، سبب کاهش بلندنمایی آن می شود. در صورتی که خط مایل دارای جهت باشد، نیز تأثیرات متفاوت دارد. برای مثال جهت خط مایل اگر به سمت بالا باشد، بر خاصیت بلندنمایی آن می افزاید.

استفاده از خطوط مایل هم مرکز در بزرگنمایی بخش هایی از اندام مؤثر است . خطوط اریب هم مرکز چشم را به مرکز معطوف می کند. از این خطوط برای برش یا تزئین لباس هایی که قصد بزرگ نمایی قسمتی از اندام یا جلوه گری بخشی از لباس یا اندام مدنظر باشد استفاده می شود. اگر این خطوط با دو خط موازی عمودی همراه شود، نیروهای خطوط اریب، خطوط عمودی را به سوی اطراف به حالت منحنی شکل می دهد و این نیز نوعی خطای بصری است. بنابراین بعضی از قسمت های بدن بزرگ تر به نظر می رسند. در صورتی که در فروشگاه اینترنتی شورت و سوتین زنانه در خط فرضی میان دکمه های لباس در این دو شکل، به یک اندازه باشد، خطوط زاویه دار در بالا و پایین لباس باعث ایجاد خطای دید می شود. خطوط همگرا نگاه بیننده را به میانه خط متوجه میکنند و بنابراین طول خط کوتاه تر جلوه می کند و بلند نمایی لباس کمتر می شود. خطوط واگرا نگاه بیننده را به اطراف کشانده و خط را بلند تر و کشیده تر نشان می دهد و بلند نمایی بیشتری از لباس درک می شود.

خطوط موازی: خطوط موازی با ضخامت های و فواصل میانی گوناگون دارای خصوصیات متفاوتی هستند. این خطوط هم می توانند تأثیر چاق کنندگی و کوتاه نمایی وهم تأثیر بلندنمایی و باریک نمایی داشته باشند. . خطوط موازی عمودی با فاصله میانی یکسان و ضخامت های متفاوت می توانند به صورت برش، تزئینات یا نقش پارچه روی لباس طراحی شوند. در پارچه ای با این نقش، هرچه پهنای خط کمتر باشد، خاصیت بلندنمایی و باریک نمایی بیشتر است؛ هرچه ضخامت بیشتر باشد، به دلیل متوجه کردن نگاه بیننده به سطح، بلندنمایی و باریک نمایی کمتری نسبت به حالت پیشین خواهد داشت.

خطوط موازی عمودی با ضخامت یکسان و تغییر در فواصل میانی به نظر می رسد که خاصیت بلندنمایی و باریک نمایی دارند؛ در صورتی که ضخامت و فاصله میان آنها تأثير به سزایی در این روند دارد. هرچه فاصله میانی خطوط بیشتر شود، سطح میانی جلوه گری بیشتری می کند و با ایجاد وسعت سطح، بلندنمایی اندام کمتر می شود. هرچه فاصله میانی خطوط کمتر شود، اندام را موزون می نمایاند.

Womens shorts5

خصوصیات مذکور فروشگاه اینترنتی شورت و سوتین زنانه در مورد خطوط موازی عمودی، در فروشگاه اینترنتی شورت زنانه با به کارگیری رنگ های متعاد، متفاوت خواهند بود. بدین ترتیب که استفاده بیش از دو رنگ، افزایش سطح را می نمایاند. برای مثال کاربرد چندین رنگ با کنتراست بالا در کنار هم، نسبت به قرارگیری دو رنگ با کنتراست بالا باعث افزایش سطح و کاهش بلندنمایی می شود. کاربرد رنگ های تیره و مات به جای رنگ های روشن و شفاف، باعث افزایش بلندنمایی می شود. کاربرد یک رنگ در چند تنالیته رنگی نسبت به کاربرد سطوح در چند رنگ متفاوت، باعث افزایش بلندنمایی می شود؛ البته که انتخاب نوع رنگ نیز در میزان تأثير اهمیت دارد. همه مطالب مذکور با تفاوت در جنس و بافت پارچه نیز می تواند تغییر یابد. در به کارگیری این خطوط برای افراد چاق، از رنگ هایی که دارای وسعت سطح کمتری هستند، استفاده شود. یادآور می شود که رنگ های اصلی دارای وسعت سطح بیشتری هستند.

لذا در مورد انتخاب رنگ باید توجه بیشتری گردد. خطوط موازی افقی با ضخامت یکسان و فواصل میانی مختلف . به دلیل داشتن خطوط افقی، حس کوتاه نمایی و چاق کنندگی را القا می کنند. اما فواصل متفاوت می تواند این خاصیت را تعدیل یا تشدید نماید. هرچه فاصله خطوط کمتر باشد، دید مخاطب کمتر متوجه سطح می گردد و تأثیر عریض نمایی کمتری خواهد داشت.در پارچه هایی با نقش خطوط موازی افقی با فاصله میانی یکسان و ضخامت های متفاوت به دلیل داشتن خطوط افقی، حس کوتاه نمایی و چاق کنندگی را القا می کنند. اما ضخامت های متفاوت می تواند این خاصیت را تعدیل یا تشدید نماید. هرچه ضخامت خطوط کمتر، تأثیر چاق کنندگی کمتری خواهد داشت؛ چون وسعت سطح کمتری ایجاد می کند.

خطوط موازی مایل: خطوط مایل نزدیک به عمود در لباس، اندام را بلندتر و باریک تر نشان می دهند. هرچه فاصله خطوط کمتر باشد تأثیر بلند و باریک نمایی بیشتر می شود. خطوط مایل نزدیک به خط افق در لباس، اندام را کوتاه تر و چاق تر نشان می دهند. هرچه ضخامت کمتر باشد، تأثیر عریض و کوتاه نمایی کمتر می شود. به دلیل آنکه کمتر نگاه بیننده به سطح متوجه می شود. در دو پارچه راه راه مورب با ضخامت یکسان و فواصل متفاوت، هرچه فاصله بیشتر شود، تأثیر بلندنمایی کمتر می شود . در دو پارچه راه راه مورب با ضخامت متفاوت وفواصل یکسان، هرچه ضخامت بیشتر شود، تأثیر بلندنمایی کمتر می شود.

خطوط جناقی موازی : مانند فلش عمل می کنند و با توجه به جهت حرکت جناقی که به صورت هفت یا هشت باشد، تأثیرات متفاوت خواهد بود. خطوط جناقی نسبت به خطوط مایل اندام را کوتاه تر نشان میدهد. اگر جناق هشتی حرکت رو به بالا باشد اندام را بلندتر نشان می دهد. اگر جناق هفتی حرکت رو به پایین باشد اندام را کوتاه تر نشان می دهد. البته فواصل میان راه ها، رنگ بندی، جنس و بافت پارچه در نوع تأثیرات این پارچه مؤثر است. انواع شورت و سوتین و لگ ورزشی و نیم تنه در فروشگاه اینترنتی شورت و سوتین زنانه تأثيرات يقه ها یقه هابر نواحی سر و فروش انواع لباس با یقه های متنوع در فروشگاه اینترنتی شورت و سوتین زنانه، شانه، صورت، کارور وسینه تأثیرات زیادی دارند. در مقایسه یقه های باز و بسته می توان گفت که دریقه های باز، اگر دید به سوی افق کشیده شودسرشانه را پهن تر نشان داده و باعث می شوند که گردن، کوتاه تر به نظر برسد.

اگر دید به سوی عمود کشیده شود گردن بلندتر، صورت کشیده تر و بلندنمایی بالاتنه بیشتر خواهد شد. یقه های بسته حالت خنثی دارند و تأثیر خاصی روی قسمت های اطراف ندارند. چرا که چشم بیننده به صورت یکنواخت در چرخش است و برای تمامی اندام ها مناسب به نظر می رسند. يقه گرد: نزدیکترین فرم يقه به بدن، یقه گرد بسته است . يقه گرد هرچه بازتر باشد، صورت را گردتر نمایش داده و برای افرادی با صورت های کشیده مناسب است . اگر یقه گرد از سرشانه باز شود، برای افرادی با شانه های استخوانی مناسب نیست و می توان از پارچه های توری و گیپور برای رفع آن عیب استفاده کرد. در صورتی که لباس یقه گرد جلو باز باشد، تأثیر بلندنمایی بر بالاتنه دارد . اگر این لباس دارای فضای باز در امتداد بلندای گردن باشد، باعث افزایش بلندنمایی گردن شده و برای افرادی با گردن کوتاه مناسب است .

جهت بالنادنمایی گردن، طرحهای متعددی را می توان با پایه یقه گرد ایجاد کرد. در صورتی که یقه گرد در راستای عمودی کشیده شود، باعث بلندنمایی گردن و بالاتنه می شود و برای افرادی باصورت کشیده مناسب است . يقه یک طرفه و نامتقارن سبب افزایش حجم سینه شده و سرشانه و گردن را کاملا نمایان می سازد؛ بنابراین برای افرادی با زیبایی مناسب اندامی توصیه میشود. کاربرد انواع بالاتنه با یقه گرد و جلو باز باعث بلند نمایی بالاتنه و سینه های بانوان میشود.

فروشگاه ترندمدا فروشگاه اینترنتی شورت و سوتین زنانه با تنوع بسیار بالا در زمینه لباس زیر بانوان فعال میباشد.

Womens shorts6

یقه قایقی: سرشانه را پهن وقد بالاتنه و گردن را کوتاه می نمایاند. بنابراین برای افرادی با شانه های افتاده، گردن بلند، صورت کشیده و چانه باریک و استخوانی مناسب است . البته اگر یقه قایقی آنقدر باز شود که روی بازوان قرارگیرد، در این صورت برای افرادی با شانه های افتاده نیز مناسب نیست. هر چه یقه در راستای افقی بازتر باشد، سرشانه را پهن تر می نماید . برش اضافی در آن سبب افزایش حجم سینه می گردد . برش منحنی در آن برای افراد استخوانی و لاغر مناسب است. جهت پوشاندن عیوب پیش سینه می توان با کاربرد پارچه اضافی در بالای یقه، سطح بیشتری از بالاتنه را پوشاند. نوع دکلته باعث بزرگ تر نشان دادن حجم سینه شده و برای خانم هایی با زیبایی مناسب در بالاتنه توصیه می شود . بالاتنه دکلته به حالت زاویه دار باعث افزایش حجم سینه نسبت به مدل و نیز بلندنمایی بالاتنه می شود.

یقه هفت: گردن و طول بالاتنه را بلندتر می نماید. بنابراین برای افراد با گردن کوتاه، سینه بزرگ و لاغر و استخوانی مناسب است . در صورتی که یقه هفت در راستای عمودی باز شود باعث افزایش طول بالاتنه و گردن و کشیده به نظر رسیدن صورت می شود؛ پس برای افرادی با بالاتنه بلند و گردن بلند مناسب نیست. همچنین برای افرادی با صورت کشیده و بسیار لاغر و استخوانی مناسب نیست. اگر یقه هفت در راستای افقی کشیده شود، برای افرادی با شانه های افتاده مناسب است.

مدل های مختلف سوتین زنانه

اگر یقه هفت در راستای افقی و عمودی باز شود، برای افرادی با پیش سینه زیبا و بالاتنه متناسب، مطلوب است . یقه هفت نامتقارن برای تغییر در نگاه مخاطب و جلوه گری قسمتی از اندام کاربرد دارد که در این صورت، بهتر است با طراحی مناسب در برش و تزئینات لباس، تعادل را در لباس برقرار کرد . لباس جلوباز با یقه هفت تأثیر بلندنمایی بیشتری برای بالاتنه و گردن دارد. یقه هفت با پهنای زیاد سبب تأکید بر حجم اطراف گردن می شود و البته تأثیرات بلندنمایی آن را کاهش می دهد . لباس یقه هفت با برش چپ و راستی دور یقه به واسطه حجم زیاد پارچه و رها بودن مقدار پارچه مصرفی، باعث افزایش حجم سینه و بالاتنه می شود.

ابوالفضل شفیع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *